Wikipedia

Результати пошуку

11.04.15

Знайдено нові докази того, чому Місяць і Земля складаються зі схожої матерії

  •       Головною гіпотезою походження нашого супутника залишається теорія про зіткнення Землі з планетою Тейя. Геофізики отримали чергові підтвердження цієї гіпотези, передає Naked Science.

Згідно цієї теорії, Місяць сформувався близько 4,5 млрд років тому в результаті зіткнення Землі з планетою розміром з Марс під назвою Тейя. Уламки Землі і Тейі і складають наш супутник. Гіпотеза з'явилася в 1970-х роках і залишається найпопулярнішою в наукових колах досі. По-перше, через схожість хімічного складу Землі і Місяця, а по-друге, тому, що у Місяця практично немає залізного ядра.

У такому випадку, щоправда, наш супутник повинен восновному складатися з матерії планети Тейї, однак склад Місяця більше схожий на земний. Це може означати, що Земля і Тейя мали схожий хімічний склад. Але попередні дослідження зводили можливість цього лише до одного відсотку. Новий експеримент показав інші результати.

Моделювання вчених підвищило таку ймовірність до 20-40%. Чому ж Земля і Тейя могли бути так схожі? Дослідники пояснюють це тим, що планети перебували «неподалік» один від одного (тому, ймовірно, і зіткнулися), в близьких ділянках протопланетного диска, з якого колись сформувалися, приблизно на однаковій відстані від Сонця.
 

Підтверджують гіпотезу і дані проведених астронавтами США в ході місії Apollo вимірювань вмісту в грунтах Місяця і Землі ізотопу вольфраму-182, що виникає після розпаду гафнію-182. Адже тоді з'ясувалося, що на поверхні Місяця даного ізотопу більше, ніж на Землі (на 27 частин на мільйон). Це пов'язано з тим, що Земля інтенсивно накопичувала матерію астероїдів і комет.

"Земля і Місяць не близнюки, народжені від однієї і тієї ж планети, але вони сестри в тому сенсі, що виросли в однаковому середовищі"- зазначає Хагай Перетц, один з авторів дослідження.


Немає коментарів:

Дописати коментар